???????DeutschEnglish

FAQ

Oto lista pytań najczęściej zadawanych przez naszych klientów:
1. Na jaką głębokość należy wkopać obrzeże między trawnik a rabatę, aby obrzeże nie uległo zniszczeniu podczas koszenia trawy?
Obrzeże odgradzające trawnik od rabaty powinno być wkopane o 1,5-2 cm wyżej niż poziom trawnika. Trawnik kosimy na 4-5 cm, więc raczej nóż kosiarki nie powinien uszkadzać obrzeża.
2. Z jakiego materiału są wykonane obrzeża?
Obrzeża ogrodowe geoBORDER produkowane są z tworzywa, które w 100% pochodzi z recyklingu. Recykling różnych tworzyw powoduje, iż czasami obrzeża są w ‘kropki’ czego nie widać po wkopaniu ich w ziemię.
3. Dlaczego wykańczać trawnik, ścieżkę z kruszywa obrzeżami geoBORDER?
Odgrodzenie trawnika od rabaty plastikowym obrzeżem zapobiega wrastaniu trawy między rośliny ozdobne, aby nie konkurowała z nimi o wodę i składniki pokarmowe. Obrzeże utrzymuje na miejscu korę, kruszywo dzięki czemu nie dostaje się ona na trawnik. Obrzeża ułatwiają utrzymanie porządku w ogrodzie.
4. Jaka jest różnica między obrzeżem geoBORDER a innymi, podobnymi?
Należy zwrócić uwagę na grubość krawędzi obrzeża - na rynku pojawiły się podróbki, których górna krawędź jest cienka przez co obrzeże może się złamać. Niemarkowe obrzeża są również lżejsze przez co nie są takie trwałe i mogą się przewracać. Obrzeża trawnikowe geoBORDER 45 | 58 mają po 6 otworów na plastikowe gwoździe. geoBORDER 78 ma 7 kieszeni. Kotwy są szerokości 3 cm, przypominają kształtem śledzie do namiotu, dzięki czemu dodatkowo stabilizują obrzeża i przejmują obciążenia. Obrzeża geoBORDER  mają wgłębienia na wąż do nawadniania.

5. Czy obrzeża można ułożyć samemu?
Tak montaż obrzeży jest bardzo prosty, można go wykonać samemu. Obejrzyj film i zobacz jakie to proste!
geoPRODUCT Sp. z o.o. Sp.k. | Grójec 23| 63-000 Środa Wielkopolska